Медики вважають фінську сауну відмінним способом очищення організму від шлаків і відновлення роботи м’язів. Тому відвідування сауни рекомендується після тренувань і будь-яких спортивних занять. Сауна допомагає розслабитися, зняти стрес, і звичайно, позитивно впливає на шкіру.
Відомо, що наша шкіра відображає стан здоров’я в цілому. Судити про здоров’я людини можна за кольором шкіри, її пружності і еластичності, сальності і вологості, а також по товщині шарів. Вважається, що здорова шкіра повинна мати рожевий відтінок, завдяки хорошому кровопостачанню.
Користь фінської сауни
Фінська сауна поліпшує кровопостачання шкіри, і дає позитивний косметичний ефект без будь-якої алергії, на відміну від багатьох косметичних засобів. Позитивний вплив на шкіру сауна може надавати навіть при захворюваннях: псоріазі, кропив’янці, екземі, фурункульозі.
Корисною для здоров’я фінську сауну робить оптимальне співвідношення вологості і температури. Температура у фінській сауні, у порівнянні з російською лазнею, може бути дуже високою – до 100 ° C, зате вологість набагато менша – усього близько 15%.
Оздоровчий ефект також пояснюється тим, що гаряче повітря, яке ми вдихаємо, стимулює постачання кров’ю слизових оболонок дихальних шляхів, і збуджує їхні клітини. Сильний розігрів тіла покращує і прискорює обмінні процеси – цим пояснюється і благотворний вплив на шкіру.
У результаті відвідування фінської сауни не тільки виділяється безліч токсинів і шлаків. Наші легені починають працювати інтенсивніше, серце активніше перекачує кров, стимулюється кровообіг у всьому організмі, що позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи.
Правила поведінки у фінській сауні
Перед тим, як входити в фінську сауну перший раз, прийміть душ, але без мила, і витріться насухо. Волосся не мочіть. Перший захід для новачків – не більше 4 хвилин, а для звичних – близько 7-8 хвилин. Вийшовши із сауни, потрібно відпочити не менше 15 хвилин, і вже наступні заходи можна робити більш тривалими, однак не довше 15 хвилин. До речі, новачкам, а також людям із зайвою вагою, рекомендується робити більшу кількість заходів, але їх тривалість повинна бути меншою.
У перерві між заходами приймайте прохолодний душ, поступово знижуючи температуру води, пийте прохолодну мінеральну воду, трав’яний чай, натуральний квас або сік. У цілому знаходитися в сауні більше 3-х годин не рекомендується.